Windows’un En Yeni Güncellemesinin de Sorunlu Olduğu Ortaya Çıktı

40

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için 2004 sürüm güncellemesi yayınlamıştı. Bu güncelleme ile önceki güncellemeden kalan pek çok sorunun çözüldüğü iddia ediliyor olsada aslında bunun doğru olmadığı, güncellemenin pek çok sorunu da beraberinde getirdiği ortaya çıktı.

Güncelleme her ne kadar önceki bazı sorunları gidersede yeni sorunları da beraberinde getirdi. İddia edilenlere göre yeni Windows 10 2004 sürüm güncellemesinin Conexant ISST ses sürücüsünde problem meydana getiriyor.  Mayıs güncellemesi ile ses sürücülerinin uyumsuzluk sorunu ortaya çıktı. Microsoft, sorunun kendi sürümünden değil de Conexant ISSST ses sürücülerinden kaynaklandığını iddia etmekte.

Mayıs güncellemesi değişken yenileme hızı sorununu da beraberinde getirmekte. Aynı zamanda bazı yeniden başlatma problemlerinin meydana geldiği de iddia ediliyor. Gelen bilgilere göre 2004 sürümü, “Her Zaman Açık, Her Zaman Bağlı” özelliğini destekleyen tüm ağ bağdaştırıcılarına sahip aygıtlarda rastgele kapanma ve yeniden başlatma sorunlarına neden oluyor.

2004 sürüm güncellemesinin GameInput Redistributable kullanan bazı uygulama ve oyunlarda fare girişi desteğinin kaybedilmesine yol açtığı da ifade ediliyor. Bu hata bazı uygulamalarla etkileşim kurabilmek için fareyi araç olarak kullanmanızın önüne geçiyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.