Xbox Game Pass PC Platformuna Duyuruldu

379

Microsoft, Xbox Game Pass hizmetini PC platformu için aktif hale getirecek. Böylece Microsoft etkinliklerini daha da genişletiyor.

Xbox cephesinden Phil Spencer tarafından yapılan açıklamada PC oyuncularının ve PC oyun geliştiricilerinin ihtiyaçları nedeniyle bir hizmet tasarlandığı, Xbox Game Pass’In konsol deneyiminin PC topluluğuyla devam edileceği ifade edildi.

Xbox Game Pass hizmeti ile aynı mantıktaki hizmetin Paradox, Bathesda, Deep Silver gibi ünlü geliştiriciler tarafından ortaya konulan 100’den fazla oyunla birlikte karşımıza çıkacak. Kullanıcı da belli bir miktarda ücret ödeyerek bu yapının bir parçası olabilecek.

Game Pass aboneleri bir oyun satın aldıklarında %20, DLC alırken de %10 indirimden yararlanabilecek. İndirimlerin yalnızca Microsoft mağazasında geçerli olacağını belirtelim. Böylece Microsoft’un mağazası önemli bir avantaja sahip olarak biraz daha fazla kullanıcıya ulaşabilecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.