Xbox One artık fare ve klavye desteğine sahip olacak

641
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Xbox One platformuna fare ve klavye desteği gelmesi çok uzun zamandır bekleniyor ve Kasım ayı güncellemesiyle birlikte nihayet gerçekleştiriliyor.

Xbox One konsolu için yayınlanan yeni güncelleme, klavye ve fare desteğini kullanıcılarla buluşturuyor. Böylece Xbox One konsolunda tıpkı bilgisayarda olduğu gibi klavye ve fareyle oynamak mümkün oluyor. Bu özellikle bilgisayarda oyun oynamaya alışkın olan oyuncuların hoşuna gidecek bir özellik olarak öne çıkıyor.

Fare ve klavye desteğinin ilk etapta tüm oyunlar için geçerli olmayacağını belirtelim. Fortnite ve Warframe oyunları bu destekten yararlanacak olan ilk oyunlar olarak bizleri karşılayacak. Öte yandan Strange Brigade, Bomber Crew, Vermintide 2, War Thunder, X-Morph Defense, Deep Black Galactic yapımları da bu ay içerisinde Xbox One için fare ve klavye desteğine sahip olacak.

OKU:  Google Chrome'un yeni temaları kullanıcıyı cezbedecek

Modern fare ve klavyelerin büyük bir kısmını Xbox One konsolunda kullanabileceksiniz. Microsoft’un şu an özel bir fare ve klavye ortaya koyabilmek için Razer ile iş birliği içerisinde olduğu da gelen bilgiler arasında bulunuyor. Bu konuda net bilgiler ilerleyen günlerde açığa çıkacak.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir