Xiaomi, 144 Megapiksellik Kamera Konusunda Kararlı

70

Akıllı telefon piyasasında son çıkan modellerin kamera anlamında oldukça gelişmiş olduğunu görüyoruz. Birbirlerine karşı üstünlük kurmak isteyen teknoloji firmaları bu doğrultuda pek çok yeni hamle ortaya koymaktan geri kalmıyor. Şimdi de Xiaomi şirketi 144 Megapiksellik kameraya sahip akıllı telefon üretebilmek için kolları sıvamış durumda.

2020 yılında firmalar amiral gemisi modellerinde 108 Megapiksellik kameralara yer vermeye başlamıştı ancak 108 MP’nin bir pazarlama taktiği olduğunun ortaya çıkması uzun sürmedi. Xiaomi ise 108 MP yerine 144 Megapiksellik çözünürlüğe sahip sensörler geliştirebilmek için harekete geçti ve görsel kaliteyi en üst seviyede sunmak niyetinde.

Merak edilen nokta Xiaomi’nin 144 Megapiksel sensör için hangi şirketi tercih edeceği. Bu doğrultuda seçim muhtemelen Samsung olacak. Samsung bu bağlamda kendi modellerinin yanında rakiplerini de besleyecek. Xiaomi bu konuda erken hamle yaparak Samsung’un Note 20’sinden sonra ikinci 144 MP sensörlü akıllı telefonun tanıtımını gerçekleştirebilir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.