Xiaomi, Android One Projesine Artık Katılmıyor

39

Android One, daha çok giriş seviyesi akıllı telefonlar için sunulan bir proje olup, özel işletim sistemi ile kullanıcılara pek çok avantaj getiriyordu. Ancak Android One kapsamında özellikle güncelleme konusunda bazı sorunların olması pek çok markanın Android One kapsamında telefon sunmaya gönüllü olmamasını da beraberinde getirdi.

Yaşanan son gelişmelere göre Xiaomi artık Android One projesi dahilinde ürün sunmaya niyetli değil. Android One çalıştıran telefonlara devam etmeyeceğini duyuran Xiaomi, böylece Mi A4 akıllı telefonunun da Android One ile gelmeyeceğini duyurmuş oldu. Daha önce yaşanan gelişmelerde Mi A4 telefonunun Android One kapsamında geleceği biliniyordu.

Artık Mi A4 geleceği ile ilgili artık bir belirsizliğin hakim olduğunu söylemek mümkün. Mi A4’ün Android 11 ile geleceğine yönelik bazı sızıntılar bulunuyor olsada bu sızıntıların şu an epey cılız olduğunu belirtmek gerekiyor.

Xiaomi’nin Mi A4 ve türevleri hakkında nasıl bir politika izleyeceği merak ediliyor. Telefonla ilgili olarak bir süredir kayda değer haberlerin gelmemesi de Mi A4’ün hiç çıkmayabileceği anlamını da taşıyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.