Xiaomi Bu Sefer de Kavisli Oyuncu Monitörü Tanıttı

46

Teknoloji markalarından Xiaomi hamlelerine devam ediyor. Ünlü şirket şimdi de 4 ms tepki süresi sunmakta olan AMD FreeSync destekli yeni oyuncu monitörü ile geliyor.

Her geçen gün ürün gamını daha da genişleten Xiaomi, bu sefer de oyuncu monitörü alanına katılarak dikkatleri üzerine çekti. Kıvrımlı yeni Xiaomi modeli 34 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olup 3440x1440p çözünürlüğe kadar çıkabiliyor. Bu çözünürlük 21 : 9 oranının habercisi olup bu en boy oranına sahip monitörleri açıkçası sık görmüyoruz. Mi Curved Gaming Monitor 34 isimli yeni monitör bu bağlamda farklılık sunuyor.

Monitörün 1500R kavis açısı bulunmakta olup bu açı insanların doğal görüş alanı ile örtüşmekte. 2K oyun deneyimi için üretilen monitör 4 ms tepki süresi ile rakiplerine nazaran biraz daha geride dursada ekran tazeleme hızı hedef kitlesine hitap edebilecek şekilde 144 Hertz . Ancak ürünü 144 Hertz’da oyunlarda verimli bir şekilde kullanabilmek için çok iyi bir bilgisayara sahip olmanız gerekecektir. Zira son çıkan oyunları 2K çözünürlükte yüksek grafik ayarlarıyla oynamak pek kolay bir iş değil.

Yeni kavisli 34 inç monitörün fiyatı 399 Euro olup ülkemiz pazarına gelip gelmeyeceği konusu şu an için belirsiz. Gelse dahi 4.000,00 TL civarında bir fiyatlandırmayla gelecektir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.