Xiaomi de Farkında: MIUI Arayüzündeki Reklamları Azaltacak

174

Çinli üreticilerin akıllı telefon kategorisinde küçümsenemeyecek bir konuma geldikleri herkesin malumu. Xiaomi hali hazırda en popüler telefon geliştiricilerinden biri olarak yoluna devam ediyor.

Xiaomi markası telefonlarında MIUI arayüzünü kullanıyor. Bu arayüz ücretsiz olmasına karşın reklamlı. MIUI arayüzünde yer alan reklamların fazlalığı kullanıcıları rahatsız ediyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, rahatsız edici reklamların azaltılacağının altı çizildi. MIUI arayüzünde bulunan reklamların daha az olması sağlanarak kullanıcı memun edilmeye çalışılacak. Kullanıcıların olumsuz geri bildirimde bulunduğu, özellikle rahatsız olduğu reklamlar ise Xiaomi’ye bildirildiği zaman Xiaomi bu reklamları arayüzünden komple kaldıracak veya o kullanıcının mevzu bahis reklamı görmemesini sağlayacak.

Xiaomi açıklamayı yaptı ama kararlarının ne zaman uygulamaya konulacağını henüz bilmiyoruz. Bakalım hangi sürümden itibaren devreye sokulacak? Bekleyip görelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.