Xiaomi Mi 9 Pro 5G Arayüz Güncellemesi Çıktı

87

Xiaomi, Mi 9 Pro 5G kullanıcılarını ilgilendiren yeni arayüz güncellemesini yayınlandı. Android 10 tabanlı MIUI 12 arayüz güncellemesi Mi 9 Pro 5G telefonlarına geldi. Ancak güncelleme şu an Çin’de beta olarak yayınlanmakta. Yani global sürümün çıkması biraz zaman alacaktır.

Beta sürecinin ardından global alanda da dağıtılacak olan güncelleme, içerisinde Nisan ayı güvenlik yamasını da barındırmaktadır. Böylece güncelleme sistem güvenliği, yenilikler ve arayüz bakımından çok fazla değişkene sahip.

Güncelleme ile birlikte hava durumu uygulamaları baştan aşağı yenilenmekte. MIUI 12 arayüzünün sunduğu nimetler gelmekte. Bunlardan bazılarının çoklu görev, gizlilik koruması, yeni animasyonlar olduğunu belirtebiliriz.

Elbette cihaz Android 10 işletim sistemine kavuşmakta. Böylece daha fonksiyonel ve daha güvenli bir  hale bürünmekte.

Mi 9 Pro 5G Özelliklerini hatırlayalım :

Telefonda 6.39 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde Super AMOLED ekran bulunuyor. Android 9.0 Pie işletim sistemiyle çalışmakta olan modelde 4000 mAh hızlı kablosuz şarj destekli batarya bulunuyor. Ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı ile gelen model Snapdragon 855 yonga setini ve Adreno 640 GPU grafik birimini içeriyor. 196 Gram ağırlığındaki telefon 5G destekliyor ve RAM, depolama alanı tarafında 8 GB – 12 GB – 256 GB – 512 GB gibi varyasyonlara sahip.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.