Xiaomi Redmi 9A İle Uygun Fiyat Prensibini Sunacak

65

Çin merkezli akıllı telefon geliştiricilerinden Xiaomi bu sefer de Redmi 9A akıllı telefonu ile karşımıza çıkacak. Yeni Redmi 9A modelinin sahip olduğu teknik özellikler ve fiyatı az çok belli oldu.

Redmi 9 akıllı telefonunun ülkemizde 3000 TL civarında bir fiyattan satışa çıkarılması tepki çekmişti. Redmi 9A ise giriş segmente hitap eden düşük profilli bir akıllı telefon olacak ve bu bağlamda büyük olasılıkla uygun bir fiyat etiketi ile raflardaki yerini alacak.

MediaTek şirketince geliştirilen giriş seviyesi yonga ile gelecek olan modelde 4900 mAh batarya bulunacak ve 3 GB RAM’e sahip olacak. Ekran özelliklerine dair net olarak bilgi bulunmayan cihazın tek bir ana kameraya sahip olması bekleniyor. Bu da pek çok kullanıcının tercih etmemesinin nedeni olabilir. Yine de ürünün 100 Dolar altında agresif bir fiyatlandırma ile geleceğinin kesinlikle altını çizmek gerekiyor.

Redmi 9A akıllı telefonunun ülkemiz pazarında satışa sunulup sunulmayacağı konusu ise şu an için belirsizliğini koruyor. Büyük olasılıkla Türkiye’de de satılacaktır ancak burada asıl önemli olan nokta hangi fiyattan piyasaya sürüleceği olup bunu da önümüzdeki günlerde göreceğiz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.