Yaşlılar Maskesiz ve Eldivensiz Olarak Toplu Taşıma Kullanıyor

135

Yeni tip koronavirüsü birkaç gündür ülkemizde de etkisini gösteriyor ve bu durum büyük bir tehlike arz ediyor.

Özellikle ileri yaştaki bireylerin epey ağır geçirdiği hatta atlatamadığı koronavirüsü, can almayı sürdürüyor. Ülkemizde de can almaya başlayan virüs nedeniyle yetkililerce büyük tedbirler alınıyor ancak henüz bu tedbirler halkın kalbine dokunabilmiş değil. Çünkü hala özellikleri ileri yaştaki vatandaşlar koruma tedbirlerine aldırmaksızın maskesiz ve eldivensiz bir şekilde, sağlıklarına dikkat etmeyerek dışarıya çıkıyor.

Koronavirüsü bulaşıcı bir hastalık olduğu için yalnızca bulaşan kişiyi değil onunla birlikte aynı ortamda bulunan diğer kişileri de tehdit ediyor. İşte bu yüzden koronavirüsü problemine ve alınan onca tedbire rağmen hala koronavirüsü yokmuşçasına dışarıya çıkan hatta toplu taşıma araçlarını mecbur olmadıkları durumlarda dahi tedbirsizce kullanan ileri yaştaki vatandaşlar, hem kendi sağlıklarını, hem de çevredeki diğer vatandaşların sağlıklarını hiçe sayıyor.

Her geçen gün koronavirüsü bulaşan kişi sayısı katlanarak artıyor. Özellikle bir haneden bir kişiye bulaştığında aynı haneden olan diğer kişilere de bulaşma ihtimali epey yüksek olan koronavirüsü sebebiyle ilerleyen günlerde nasıl tedbirler uygulanacağı ise merak ediliyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.