Yemeksepeti Görme Engelliler için Yeni Özelliğini Sundu!

102

Online yemek alışverişi uygulaması Yemeksepeti, görme engelli vatandaşlarımızı düşünerek yeni bir özelliğini kullanıma sundu. Yaptığı şık hareketi ile de görme engelli vatandaşlarımızı da bir hayli mutlu etti.

Yemeksepeti’nin görme engelli kullanıcılar için yayınladığı yeni özellik ile birlikte uygulamaya sesli komut sistemi eklendi. “Erişebilirlik” adı altında yayınlanan bu özellik ile kullanıcıların telefona dokunmadan istediğiniz restoranı veya yemeği arayabiliyor, yemekleri sepete ekleyebiliyor ve yemek siparişi verebiliyorsunuz. Ödeme kısmında da yine temassız ödeme seçeneğini kullanabiliyorsunuz. Özellik sadece bunlar ile de sınırlı değil. Yorum yapmak istediğiniz takdirde de sesli bir şekilde uygulamaya yorum yazabiliyor ve yemek adına gelen diğer yorumları sesli bir şekilde dinleyebiliyorsunuz.

Yemeksepeti tarafından görme engelli vatandaşlar için sunulan bu güzel özellik, kullanıcı ve sipariş sayısında büyük bir artış yaşanmasını sağladı.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.