Yeni bir Nvidia Shield Tableti Çıkış Yapabilir

229

Nvidia markası tarafından büyük bir tutkuyla sunulan Shield tableti genel olarak oyunculara yönelik bir cihaz olmuştu. Şimdi ise Mystique kod adına sahip yeni bir Nvidia Shield tableti daha ortaya çıktı. Bu tablet ile kullanıcılar masaüstü arayüzleri arasında geçiş yapabilecek.

Bazı sızıntılara göre model 13.5 inç büyüklüğünde LCD ekrana sahip olacak. Bu boyut kuşkusuz ki standart tabletlere nazaran oldukça büyük hatta dizüstü bilgisayarlar ile bile yarışacak seviyede. Nvidia’nın kafasındaki de aslında tam olarak bu. Dizüstü bilgisayarlarla yarışabilecek, onların gerçekleştirdiği pek çok fonksiyonu gerçekleştirebilecek bir tablet ortaya koyabilmek. Tablette kullanılacak olan çip türü hakkındaki varsayımlar ise Tegra X2 çipine sahip olacağı yönünde.

Sızıntılar XDA Developers tarafından Shield Experience yazılımı üzerinde bulunan kodlardan yola çıkılarak elde edildi. Yeni cihazın 2’si 1 arada olması yani laptop ve masaüstü modlarına da geçiş yapabilen bir tablet olması da bu sızıntılar eşliğinde elde edildi.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.