GTA VI’nın Nerede Geçeceği ve Karakteri Sızdırıldı

451
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

GTA serisinin yeni üyesi GTA VI’nın nasıl bir oyun olacağı epey merak ediliyor.  Bu doğrultuda önemli sızıntılar ortaya çıktı.

Rockstar Games şirketinın GTA VI üzerinde çalışmalara başladığı biliniyor fakat oyun ile ilgili bu zamana kadar ciddi bir sızıntı yoktu. Pek çok kaynak oyun ile ilgili sızıntılar paylaşmıştı fakat dikkate alınacak, doğruluk payı olan gelişmeler şu ana kadar söz konusu olmadı. Fakat bu kez GTA VI ile ilgili yeni iddialar, daha önce Dark Souls III oyununu sızdıran ve sızdırdığı bilgiler doğru çıkan bir YouTube kanalı olan The Know tarafından paylaşıldı.

OKU:  Son Xiaomi MIUI 10 güncellemesi sorunlara neden oluyor

Sızıntılara göre GTA VI 2021 veya 2022 yılında çıkacak ve Vice City’e dönüş yapacağız. GTA VI, yer olarak Miami evrenini tekrar yaşatmaya geliyor gibi gözüküyor. Fakat aynı yerlerin 1980’li yıllarına dönmemiz söz konusu değil.  Rockstar Games çok büyük bir olasılıkla tıpkı GTA V’te yaptığı gibi günümüze odaklanacak. Böylece yerler kısmen korunsada zaman farklılıkları ortaya konulacak. Yine iddialara göre GTA VI yine birden fazla karakterle oynayacağımız bir oyun olacak ve karakterlerimizden biri kadın olacak. Şu an Rockstar Games başka alanlara yoğunlaştığı için uzun süre açıklama yapmayacak gibi gözüküyor.

GTA V satış rakamları GTA VI’yı geciktiriyor

Üç boyutlu GTA oyunlarının çıkış tarihlerine baktığımızda; GTA III 2001 yılında, GTA Vice City 2002 yılında, GTA San Andreas 2004 yılında, GTA 4 2008 yılında ve GTA 5 2013 yılında çıkmıştı. Son üç oyun arasında 4-5 yıl kadar fark var. Bu mantığa göre yeni GTA oyununun ya 2017’de yada 2018’de çıkması gerekirdi. Fakat sızıntılar 2021 gibi tarihleri gösteriyor ve bizim tahminimiz de bu yönde. Çünkü GTA V satışları hala çok iyi gidiyor ve Rockstar Games şu an bir diğer popüler seri olan Red Dead Redemption üzerine yoğunlaşmış durumda. Yani hiç mi hiç acelesi yok.

OKU:  Kirin 985'e dair son gelişmeler
Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir