Yeni Samsung Android Go ürünü A2 Core geliyor

82

Android Go projesi daha dar bütçeye sahip olan veya telefona fazla para vermek istemeyen, yalnızca klasik kullanım gerçekleştiren kullanıcılara hitap edebilmek amacıyla sunulmuş bir proje olup bu proje kapsamındaki akıllı telefonlar oldukça mütevazi özelliklere sahip olmalarına karşın iyi bir performans sunuyor.

Özel işletim sistemiyle gelen Android Go akıllı telefonları özel olarak optimize edilmiş oluyor. İşte dünyaca ünlü teknoloji şirketlerinden Samsung tarafından şimdi Android Go ailesine yeni bir üye daha kazandırılıyor. Samsung, yeni Android Go telefonu Galaxy A2 Core ile geliyor. Core ismi Samsung tarafından Android Go cihazlar için kullanılmaya başlanırken A2 Core cihazı nostalji rüzgarını da buram buram getiriyor. Çünkü telefon tıpkı eski akıllı telefonlar gibi kalın bir çerçeveye sahip.

OKU:  Bir Gıdanın Bozulup Bozulmadığı Telefon İle Test Edilebilecek

Cihaz Cortex A53 8 çekirdekli Exynos 7870 yonga setiyle gelmekte olup 1 GB RAM’i bulunuyor. Android 8.1 Go işletim sistemine sahip olan telefon yakında resmen satışa çıkarılacak. Cihazın 22 Mart tarihinde resmi olarak tanıtılması bekleniyor ve böylece daha fazla özelliğe resmi bilgiler eşliğinde erişebileceğiz. Cihaz Türkiye’de satılması halinde 1000 TL’nin altında bir fiyatlandırmaya sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir