Yeni Sinema Yasası Aktif Hale Geldi

273
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Günümüzde sinema filmlerine karşı halkın yoğun bir ilgisi bulunuyor. Ancak bilet fiyatları da aldı başını gidiyor. Artık ailecek filme gitmek özellikle de hafta sonu söz konusuysa oldukça güç.

Astronomik fiyatlar uygulanırken yeni yasa ile üzerine birde indirimlerin kaldırılması söz konusu oldu. Artık kullanıcılar indirimli bilet satın alamayacaklar. Söz konusu sinema yasası 1 Temmuz itibariyle yürürlüğe girerken 30 Ocak 2019 tarihinde de Resmi Gazete’de yayınlanmıştı. İndirimler aslına bakarsanız kısmi olarak gerçekleştirilebilecek. Ancak filmlerin tümünü kapsayan indirimlerin sonlandırılmış olduğunu belirtelim.

Öte yandan kullanıcılar için bir sevindirici gelişme de söz konusu. Bilindiği gibi sinema filmlerinde reklamlar çok fazla uzun tutuluyor ve bu durum epey can sıkıcı oluyor. Ancak yeni yasayla birlikte artık reklamları maksimum 10 dakika boyunca göstermek mümkün olacak. Bu süreye kamu spotu dahil değil.

OKU:  Fiat Fiorino Teknolojileri Elden Geçirildi

Film yeni yasayla birlikte seans saatinden en fazla 15 dakika sonra başlayacak. Reklam cezasına uymamanın bedeli ise 50.000,00 TL.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir