Yeni Sinema Yasası Aktif Hale Geldi

383

Günümüzde sinema filmlerine karşı halkın yoğun bir ilgisi bulunuyor. Ancak bilet fiyatları da aldı başını gidiyor. Artık ailecek filme gitmek özellikle de hafta sonu söz konusuysa oldukça güç.

Astronomik fiyatlar uygulanırken yeni yasa ile üzerine birde indirimlerin kaldırılması söz konusu oldu. Artık kullanıcılar indirimli bilet satın alamayacaklar. Söz konusu sinema yasası 1 Temmuz itibariyle yürürlüğe girerken 30 Ocak 2019 tarihinde de Resmi Gazete’de yayınlanmıştı. İndirimler aslına bakarsanız kısmi olarak gerçekleştirilebilecek. Ancak filmlerin tümünü kapsayan indirimlerin sonlandırılmış olduğunu belirtelim.

Öte yandan kullanıcılar için bir sevindirici gelişme de söz konusu. Bilindiği gibi sinema filmlerinde reklamlar çok fazla uzun tutuluyor ve bu durum epey can sıkıcı oluyor. Ancak yeni yasayla birlikte artık reklamları maksimum 10 dakika boyunca göstermek mümkün olacak. Bu süreye kamu spotu dahil değil.

Film yeni yasayla birlikte seans saatinden en fazla 15 dakika sonra başlayacak. Reklam cezasına uymamanın bedeli ise 50.000,00 TL.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.