Yeni Yılda iPhone X Fiyatı Düşebilir

495

Amerikan çok uluslu şirketi Apple, geçtiğimiz aylarda Apple X’i dünyaya servis etmişti. Ülkemizde en çok ses getiren ise telefonun özelliklerinden çok fiyatı olmuştu.

Apple’ın yeni telefonu iPhone X, yurt dışında 1000 dolar gibi bir rakama satışa sunulurken Türkiye’de 6000 TL’yi geçen fiyatıyla dudak uçuklatıyordu. Kaldı ki telefona olan talep sadece Türkiye’de değil dünyada da beklentilerin uzağında kaldı. Bundan dolayı Apple’ın telefonun fiyatında yeni yılla birlikte indirime gitmesi kuvvetle muhtemel görünüyor.

Ayrıca Apple’ın en büyük rakiplerinden olan Samsung’un piyasaya sürdüğü Galaxy S serisinin fiyatları da Apple’ın yanında oldukça düşük kalıyor ve bu da dolayısıyla kullanıcıların daha makul fiyatı dolayısıyla Samsung’a yönelmesine yol açıyor. Öte yandan Samsung’un son göz bebeği Galaxy S8’de Apple’da olan birçok özelliği bünyesinde barındırması da Samsung’un satışlarda bir adım öne geçmesine yol açıyor.

Son olarak Samsung’un Galaxy S9’u piyasaya süreceği dedikodularının da Apple’ı harekete geçirdiği ve yeni yılda fiyatlar üzerinde bir oynama yapma kararını kuvvetlendirdiği iddialar arasında yer alıyor. Bu iddialara en kısa zamanda Apple’ın yanıt vermesi bekleniyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.