Witcherlar buraya! Yennefer’ın Geralt’ı aldattığı hikaye kesidinden bahsediyoruz

3732

The Witcher esasen bir kitap serisi olarak bundan uzun yıllar önce sunulmuştu. Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski tarafından ortaya çıkarılan bu kitap serisi, daha sonra yine Polonyalı bir oyun firması olan CD Projekt tarafından bir oyun serisi haline getirilmiştir. Söz konusu oyunda, The Witcher kitap serisinin akabinde yaşananlar anlatılır.

Oyuncular The Witcher 3 oynarken eğer serinin kitaplarını okumadılarsa afallamışlardır çünkü Geralt’ın gerçek aşkının Triss değil Yennefer olduğunu öğrenirler. Geralt, Yennefer’a çok aşıktır ve o ne yaparsa yapsın sevmeye devam eder. Aldatsa bile!

The Witcher serisinin Kader Kılıcı isimli kitabında bulunan bir hikayede, Yennefer’ın eski aşkı Istredd’den bahseder. Istredd, Yennefer’ın eski sevgilisidir ancak bazı şeyler hala bitmemiştir.  Yennefer, bir gün kahramanımız Geralt’ın kollarından Istredd’in kollarına yatay geçiş yapar. Bunu öğrenen Geralt küplere biner. Yennefer, Geralt’ı Istredd ile aldatmıştır ve dahası ikisi arasında karar vermeye çalışmaktadır. Istredd, Yennefer’a kendisiyle yaşaması için teklifte bulunmuştur. Geralt bunun üzerine Yennefer’a istediği seçimi yapabileceğini söyler.

Istredd ve Geralt birbirlerine karşı o kadar öfke doludurlar ki bir düello yapmak için sözleşirler. Ancak Yennefer bunu önceden farketmiş olacaktır ki ikisine de mektup yollar. Istredd, eline ulaşan mektubu okuduğunda Yennefer’ın onu terkettiğini görür. Bunun üzerine küplere binen Istredd’in artık tek amacı Geralt’ı kışkırtmak ve öldürmektir. Ancak Geralt, Istredd’in saf dışı olduğunu öğrendiği için düello yapmayı anlamsız bulur ve oradan ayrılır. Düelloyu gerçekleştirmeden gittiğini görünce daha da sinirlenen Istredd, ona Yennefer’ın peşini asla bırakmayacağını söyler. Ancak bu sırada Geralt’ın aklındaki tek şey ona gönderilen mektupta ne yazdığıdır. Aslında ne yazdığını tahmin eden Geralt, adımlarını giderek hızlandırır ve mektuba ulaşmaya çalışır.

Kader Kılıcı hikayesindeki kesit burada sonlanmaktadır. Detaylı bilgi için kitabı satın alıp okumanızı öneririz.

Spoiler:

Akabinde Yennefer ile Geralt’ın tekrar beraber olduğunu yalnızca oynadığımız oyundan yola çıkarak bile söyleyebiliriz.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.