Yılın En Fazla Kullanılan İnternet Tarayıcısı Belli Oldu

143

2019 yılının artık sonlarına geldik ve yılın en fazla kullanılan internet tarayıcısının hangisi olduğu ortaya çıktı. Sizce en çok tercih edilen tarayıcı hangisi oldu? İşte detaylar…

İnternet tarayıcıları günümüzde oldukça önemli bir yere sahip. İnternette bir sorgu yapmak isteyen veyahut bir internet sitesine ulaşmak isteyen kullanıcılar doğrudan internet tarayıcısı uygulamalarından yararlanıyor.

2019 yılında en fazla kullanılan internet tarayıcısının hangisi olduğu belirlendi. Yılın en fazla kullanılan tarayıcısı beklendiği üzere Google Chrome oldu. Chrome uzun süredir aktif olan, Google tarafından ortaya konulan bir internet tarayıcısı. Geride bıraktığımız Kasım ayında pazar payının yüzde 67.2’sine hakim olan Chrome,yıl bazında da en çok kullanılan internet tarayıcısı olarak dikkat çekti.

Mozilla Firefox gibi tarayıcılarda da önemli oranda gelişim söz konusu. Mozilla, sektörde liderliğe ulaşmak için elinden geleni yapıyor ancak şu anki durumu bunun için yeterli olmadığını gösteriyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.