YMTC SSD Pazarına Ktaılıyor

74

Çin merkezli teknoloji şirketlerinden YMTC, DigiTimes raporuna göre üçüncü çeyrekte kendi SSD markası ile gelecek. Çin menşeine sahip şirket, yeni SSD’lerinde kendi tasarlamış olduğu 64 katmanlı 3D NAND’ın seri üretimine başlamış durumda.

Yayınlanan rapora göre YMTC ilk etapta PCIe 3.0 tabanlı SSD’leri geliştirmeye odaklanacak. Fakat gelecekte PCIe 4,.0 desteği sunan diskler üzerinde de çalışma yapılabilir. NAND ve PC arasında veri akışını yapabilmek için Silicon Motion ve Psinoy kontrolcüsü de kullanabilir. Çin böylece yabancı bilgisayar parçalarına olan bağımlılığı tamamen ortadan kaldırma amacında yeni bir eylem gerçekleştirmiş olacak. Bundan önce de Çin kaynaklı pek çok şirket bellek ve işlemci üretimi için zaten girişimde bulunmuştu.

Yeni YMTC SSD’lerinin tüketici pazarlarına mı yoksa işletmelere yönelik olarak mı geleceği konusu ise şu an için belirsiz değil ancak gelen bilgiler YMTC’nin tüketici SSD pazarına odaklanacağını gösteriyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.