Yoğun Tepkilerin Üzerine Instagram Kronolojik Ana Sayfa Düzenine Geri Dönüyor

313

Son zamanlarda yoğun tepkilere maruz kalan Instagram, eski kronolojik gösterimine geri dönüyor.

Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra zaman tüneli algoritmasında değişikliğe gitmişti. Bu değişim ile birlikte yakın zamanda etkileşime girdiğiniz veya en son takip ettiğiniz kullanıcıların gönderileri ön plana çıkarak en üstte görünmekteydi ve diğer kullanıcıların gönderileri en altta kalmaktaydı. Bu zaman tüneli değişikliği ilk başta herkesin kulağına hoş gelse de bir süre sonra ciddi sorunlara neden oldu.

Bu sorun neticesinde uygulamayı kapatıp açtığınızda çok sık takip ettiğiniz kişilerin gönderileri bazen görünmeyebiliyor ve sizinle alakası olmayan birinin gönderilerini en üstte görebiliyordunuz. Yeri geliyor iki gün önce paylaşılan gönderi, yeni paylaşılan gönderinin üzerine çıkabiliyordu.

OKU:  WhatsApp resim içinde resim özelliğini aktif etmeye hazırlanıyor

Kullanıcıların yoğun şikayetleri üzerine Instagram bu durumu dikkate alarak bugünden itibaren eski kronolojik zaman tüneli özelliğinin beta testlerine başladı. Bazı kullanıcılar üzerinde denenen bu testlerde herhangi bir sorun çıkmadığı takdirde yakın zamanda tüm kullanıcılar uygulamanın eski kronolojik düzenine kavuşacaklar.

Güncelleme:

Instagram ekibi kronolojik sistemi dönmeyeceğini açıkladı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir