YouTube Android platformuna video kaydırma özelliğini getiriyor

1128

Popüler sosyal medya uygulamalarından olan YouTube, karanlık mod özelliğinin ardından bu kez de Android kullanıcılarına güncelleme ile birlikte yeni bir özellik kazandırıyor.

YouTube,  güncelleme ile birlikte şu an test aşamasında olan video kaydırma özelliğini Android kullanıcıları ile buluşturacak. Biliyorsunuz ki şu an uygulamada video izlerken bir sonraki videoya geçmek için videonun üzerine tıklamanız ve ‘sonraki video’ yazısını seçmeniz gerekmekte. Artık bu yeni özellik sayesinde YouTube’da video izlerken bir sonraki videoya veya önceki videoya geçmek için tek bir işlem yapmanız yeterli. Bu işlem ise sadece ekranı sağa veya sola kaydırmak.

Kullanıcılar için bir nebze de olsa kolaylık sağlayacak olan video kaydırma özelliği belirttiğimiz gibi şu an test aşamasında. Özellik, testlerin ardından yakın zamanda tüm kullanıcılar için aktif olacaktır. Özelliğin iOS platformu için gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.