YouTube, Çocuk Kitlesi İçin Yeni Bir Düzenlemeye Gidiyor

147
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Video paylaşım hususunda en fazla kullanılan adres olan YouTube’un hem web hem de uygulama sürümleri bulunuyor. Kullanıcılar bu sürümler aracılığıyla kolayca video izleyebiliyor.

Günümüzde çocukların sıkılmamaları için velileri genellikle YouTube üzerinde vakit geçirmesine izin veriyor. Çocuklar da videolar üzerinde çok uzun bir süre harcayabiliyor ve çıkan reklamları nasıl kapatacaklarını genellikle bilmediklerinden veyahut merak ettiklerinden izleyip üzerlerine tıklayabiliyorlar. YouTube, çocukların karşısına sakıncalı reklamlar çıkmaması için çaba gösteriyor ancak iş bununla bitmiyor. Çünkü çocuklardan daha fazla gelir elde edilebileceğini farkedenler bunu kullanıyor. Dolayısıyla yeni özel düzenlemeler getirilmesi, hatta çocuk videoları için hedeflenen reklamların kaldırılması amaçlanıyor.

OKU:  YouTube Platformunda Cryptojacking Tehlikesi

Çocukların korunması için baskı yapan Federal Ticaret Komisyonu, çocuk Verilerinin Korunma Kanunu’nun YouTube platformunda ihlal edilebileceğini ve bu yüzden cezaya başvurabileceklerini açıklamıştı.

YouTube harekete geçti ve çocuklar için bazı videolardaki hedefli reklam gösterimlerini durdurduklarını açıkladı. Böylece 13 yaşından küçük çocuklara hedefli reklam gönderimi söz konusu olmayacak.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

TAG


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir