YouTube, Kanal Abone Sayısı Görüntülenmelerini Kısıtlıyor

321

YouTube ekibi platforma yeni bir düzenleme daha getiriyor. Kanal abone sayısında bir düzenlemeye giden YouTube, bundan sonra kanalların abone sayılarını uzun uzadıya göstermeyecek. Bunun yerine farklı bir yöntem kullanacak.

Normalde bir kanalın abone sayısı 1.436,325 şeklinde gösterilmekteyken yapılacak olan değişiklikle birlikte yalnızca 1.43 olarak gösterilecek. Yani kanalın anlık olarak ne kadar takipçi sayısına ulaştığını görüntülemek mümkün olmayacak. Ancak YouTube kanal sahipleri dilerlerse kendi YouTube Studio veyahut  Google Analytics üzerinden yine tüm verileri açık olarak görüntüleme imkanına sahip olacak.

Net takipçi sayısının paylaşılmamasının ana nedeninin yüksek abone sayısına sahip kanalların canlı olarak izlenmesi şeklinde gösterilmekte. Herhangi bir videonun sonrasında kanal abone sayısında ani değişikliklerin görüldüğü bir gerçek. Ancak bundan sonra bu tarz değişiklikleri takip etmek daha zor olacak.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.