YouTube platformunda tam ekranda yorum okuma dönemi başladı

511

YouTube platformunun masaüstü adresine önemli bir özellik geldi. Artık tam ekranda video izlerken kaydırma yaparak video hakkında yapılmış olan yorumları, videonun izlenme ve beğeni sayılarını ve bunun gibi bilgileri görebileceksiniz.

Günümüzün en çok kullanılan video izleme platformu olan YouTube, mobil ve PC sürümleri ile kullanıcıların karşısına çıkarken, mobil sürümlerden yıllar önce web sürümü yani masaüstü sürümü bizlere sunulmaktaydı. Web masaüstü sürümüne son zamanlarda yeni özellikler dahil eden YouTube ekibi, son olarak videoları tam ekranda izlerken yorumları ve beğenileri görebilme yetisini platforma dahil etti.

Genellikle video izlerken klavyedeki F11 tuşuna basıp izleyenlerdenseniz artık bunu yapmanıza pek gerek yok. Çünkü videoyu tam ekrana aldıktan sonra izlerken yorumları okumak istediğinizde videoyu kaydırabilirsiniz.

OKU:  Haftanın en popüler telefonları belli oldu

Videoları tam ekranda açtıktan sonra merkez alt kısmında işaret beliriyor. Temren işaretine tıkladığınız zaman yorum ve diğer bazı bilgileri görebildiğiniz seçenekler açığa çıkıyor. Bu özellik daha pratik kullanım açısından kullanıcılara yarar sağlayacak.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir