YouTube Shorts, TikTok Benzeri Bir Sisteme Sahip Olabilir

120

YouTube, uzun yıllardır en fazla tıklanan internet sitelerinden biri ve hali hazırda internet aleminde en fazla zaman geçirilen internet sitesi. Bunun bir numaralı nedeni ise üzerinde çok sayıda farklı türde ve uzunlukta video bulunuyor olması ve kuşkusuz ki gösterilen yoğun ilgi.

Sosyal medya uygulamaları tarafında ise son zamanlarda özellikle kısa video akımına dair çok fazla uygulama bulunuyor. TikTok da son dönemde bunlar arasında epey dikkat çeken bir yazılım oldu. TikTok’un oldukça başarılı olduğunu gören Facebook, tıpkı TikTok’a benzeyen Lasso isimli bir uygulamayı test aşamasına aldı. Benzer hamle şimdi de Google’dan geliyor.

Gelen son bilgilere göre Google, YouTube Shorts isimli bir uygulamayı kullanıma sunmayı amaçlıyor. Tarz olarak TikTok benzeri bir yapıda olacak olan yeni YouTube Shorts, kısa videoların derlenip yüklendiği bir sosyal medya arenası olarak karşımıza çıkabilir. Bu durumda YouTube Shorts ilerleyen süreçte TikTok’a büyük bir rakip olabilir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.