YouTube Web Arayüzündeki TV Desteği Kalkıyor

414

Günümüzde TV’ler için özel web arayüzleri sunulduğuna şahit oluyoruz. Ancak bunlar bazen ortaya koyan firmanın planladığı gibi gitmediğinde sonlandırılabiliyorlar. Tıpkı şimdi olduğu gibi.

YouTube’un Leanback isimli arayüzü, akıllı televizyonlar üzerinde kullanılırken Google, YouTube internet sitesinden TV desteğini kaldırma kararı aldı. Leanback web portalı desteği yakında kesilecek.

Artık YouTube adresine, akıllı televizyonunuzdan Leanback içine girdiyseniz size yakında web portalının desteğinin kesileceğine dair bir bildirim gelmekte. Yine YouTube’a erişebileceksiniz ancak site üzerinde artık TV’de olduğu kadar rahat gezinti yapamayacaksınız.

Karar büyük olasılıkla web sürümün kullanılması yerine uygulamanın tercih edilmesi için yapıldı. Bunun bir numaralı sebebi de uygulamadaki reklamların engellenmesinin daha zor olması gibi gözüküyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.