YouTube’da Sanal Gerçeklik Reklamları Devri Başlıyor

569

En fazla kullanılan internet video paylaşım ağı olan YouTube ile ilgili olarak yeni bazı gelişmeler yaşandı. YouTube üzerinde arttırılmış gerçeklik reklamları kendisini gösteriyor.
AR teknolojili reklamlarla birlikte artık kişiler internet üzerinden bir şey satın almadan önce onu test edebilecek. AR destekli reklam formatları üzerine yapılan testler sonuç veriyor ve interaktif reklamların 3D’ye taşınması planlanıyor.

Artırılmış gerçeklik destekli reklamların özellikle makyaj ve güzellik videoları ile başlaması söz konusu. Videoları izleyen kullanıcılar çıkan gerçeklik reklamlarını kullanarak daha rahat fikir edinebilecek.

Kullanıcılara AR tabanlı reklamcılık formatıyla test imkanı veren sisteme AR Beauty Try-On ismi verilmekte. Yeni reklam formatı MAC Cosmetics ve pek çok farklı marka tarafından kullanılmaya başlandı bile.

ugüne kadar kullanıcılar çoğunlukla reklamlardan kurtulmaya çalışıyordu ancak yeni reklam sistemleri kullanıcıların da dikkatini çekeceğe benziyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.