YouTuber Enes Batur’un Kelebek Ödülü Hakkında Yeni Gelişme

466

Popüler YouTuber Enes Batur, geçtiğimiz günlerde düzenlenen 44.Altın Kelebek Ödül Töreni kapsamında En İyi YouTuber kategorisinde ödül almıştı. Ancak ödül kendisinden geri alındı.

Hürriyet tarafından Enes Batur’a verilen En İyi YouTuber ödülü büyük tepkilere neden olmuştu. Çünkü Enes Batur’un çocuklara kötü örnek olan videolar çektiği ve ödül almaması gerektiği savunuluyordu. Enes Batur, ödül töreninin ardından çekmiş olduğu bir videoda adeta kendisini ele verdi ve Hürriyet ödülü geri aldı.

Söz konusu olayın ardından Enes Batur bir televizyon kanalına katıldı ve yaptığı açıklamada eskiden ağır bir dil kullandığı videolar çektiğini artık ancak örnek olabilecek videolar çekmeye çalıştığını ifade etti. Ödülün geri alınmasının ailesini üzdüğünü, fakat geri alınmış olmasının bir şeyi değiştirmeyeceğini açıkladı.

OKU:  Apple Mühendisi iPhone X'in Ailesi Tarafından Sızdırılması Nedeniyle Kovuldu

Öte yandan Enes Batur, geçtiğimiz günlerde YouTube üzerinde C İ D D İ başlıklı bir video hazırlamış ve videosunda eleştirilere karşı yanıt vermişti. Söz konusu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.