Dimensity 820 5G Çipsetinin Duyurusu Gerçekleştirildi

91

MediaTek firması yeni bir çipset duyurusu gerçekleştirdi. Duyurulan yeni çipsetin ismi Dimensity 820 olup özellikle 5G desteğinin bulunması dikkat çekiyor. Yeni 5G destekli Dimensity 820, ileriye dönük akıllı telefonlar için önemli bir güç olacak.

Dimensity 820 ile ilgili belli olan özelliklere göre işlemcide 2.6 GHz hızında çalışan Cortex A76 ve 2 GH hızında çalışan dört adet Cortex A55 çekirdeği bulunuyor. Aynı zamanda beş çekirdekli Mali G57 GPU’nun eşlik ettiği yonga seti sekiz çekirdekli bir yapıyla geliyor ve HyperEngine 2.0 oyun teknolojisi için destek sunmasıyla, ağ optimizasyonu imkanı ve 120 Hz ekran desteğiyle dikkat çekiyor. Dimensity 820 5G bulunan akıllı telefonların ekran tazeleme hızı 120 Hz kadar olabilecek.

Dimensity 820 5G yonga seti, 80 MP kameralar ve çok kareli 4K HDR video yakalama yetileri için tam destek sağlamakta. 5G UltraSave teknolojisi ile oldukça tasarruflu bir 5G modemi vurgusu yapılmakta olup ürünün özellikle Avrupa , Asya ve Kuzey Amerika’daki 5G ağlar göz önünde bulundurularak üretildiği kaydediliyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.