Dizi Yapım dizisinemacast Şüpheli Mesajına Karşı Dikkat!

4191

Son zamanlarda şüpheli SMS’ler çok arttı. Bir kişi sizin izniniz olmadan dolandırıcılık şüphesi içeren mesajlar atabiliyor ve bunun arkasında yatan tüzel kişilikler bulunuyor.

Kullanıcılar son günlerde şu şekilde bir mesaj aldıklarını ifade ediyor:

Sayın Aday Internet Uzerinden yapmis oldugunuz oyunculuk basvurunuz onaylanmistir. Sizleri cekimleri baslayan Sinema ve Dizilerimiz için on eleme secmeleri icin yukardaki linke 2 adet fotograf yukleyin.

Bu mesaj herhangi bir başvuru yapmamasına rağmen kullanıcıya gönderiliyor ve son derece şüpheli ifadeler içeriyor. Bir ajansa başvuru yaptıysanız zaten fotoğrafını gönderirsiniz. Ancak ne hikmetse kendilerini dizisinemacast.com olarak tanıtan bu tüzel kişilik, güya başvurunuzu kabul etmiş ve sizle görüşmek istiyor. Söz konusu SMS aylardır binlerce kişiye gönderildi ve gönderilmeye devam ediyor. Bu da sorumlularının henüz yakalanamadığı ve ilişkilerinin kesilemediği anlamına geliyor.

Söz konusu SMS’te belirtilen B315 kodu, Gold Telekomünikasyon Ltd. Şti. adlı, toplu SMS üzerine bir limited şirketini gösteriyor. Bu tarz şüpheli durumlarla karşılaştığınızda doğrudan devletin şikayet sistemi olan https://tiss.gtb.gov.tr adresini kullanın.

 
2 thoughts on “Dizi Yapım dizisinemacast Şüpheli Mesajına Karşı Dikkat!

Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.