Dizi Yapım dizisinemacast Şüpheli Mesajına Karşı Dikkat!

2269

Son zamanlarda şüpheli SMS’ler çok arttı. Bir kişi sizin izniniz olmadan dolandırıcılık şüphesi içeren mesajlar atabiliyor ve bunun arkasında yatan tüzel kişilikler bulunuyor.

Kullanıcılar son günlerde şu şekilde bir mesaj aldıklarını ifade ediyor:

Sayın Aday Internet Uzerinden yapmis oldugunuz oyunculuk basvurunuz onaylanmistir. Sizleri cekimleri baslayan Sinema ve Dizilerimiz için on eleme secmeleri icin yukardaki linke 2 adet fotograf yukleyin.

Bu mesaj herhangi bir başvuru yapmamasına rağmen kullanıcıya gönderiliyor ve son derece şüpheli ifadeler içeriyor. Bir ajansa başvuru yaptıysanız zaten fotoğrafını gönderirsiniz. Ancak ne hikmetse kendilerini dizisinemacast.com olarak tanıtan bu tüzel kişilik, güya başvurunuzu kabul etmiş ve sizle görüşmek istiyor. Söz konusu SMS aylardır binlerce kişiye gönderildi ve gönderilmeye devam ediyor. Bu da sorumlularının henüz yakalanamadığı ve ilişkilerinin kesilemediği anlamına geliyor.

OKU:  Huawei P30 Pro'nun ekran tasarım görseli ortaya çıktı

Söz konusu SMS’te belirtilen B315 kodu, Gold Telekomünikasyon Ltd. Şti. adlı, toplu SMS üzerine bir limited şirketini gösteriyor. Bu tarz şüpheli durumlarla karşılaştığınızda doğrudan devletin şikayet sistemi olan https://tiss.gtb.gov.tr adresini kullanın.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir