Twitter Bir İlki Başardı ve Akabinde Hisselerinde Artış Yaşandı

214

Twitter’ın 2017 yılının son çeyreğinde önemli bir gelir elde etmeyi başardığı ortaya çıktı. İlk kez zarar etmeyen Twitter, böylece bir ilki başarmış oldu.

Daha önce Twitter tarafından yılın üçüncü çeyreğine dair açıklanan raporlar, platformun artık zarar etmeyebileceğinin sinyalini veriyordu ve nitekim yayınlanan son çeyrek raporunda bu kez 91 Milyon Dolar kâr elde ettiği ortaya çıktı. Twitter yetkilileri son çeyrekte kâr elde edebileceklerinin bilincindeydi. 12 yıllık uzun bir mazisi bulunan Twitter’ın bugüne kadar aslında sanılanın aksine pek çok sıkıntı ile boğuşması dikkatlerden kaçmıyordu. Yayımlanan son rapor Twitter’ı memnun etti ve önünü de açtı.

OKU:  Samsung Galaxy A9'un özellikleri ortaya çıktı

Twitter hisseleri bugün %25 artış gösterdi. Twitter, 25 Milyar Dolar piyasaya değerine de ulaştı ve böylece Snapchat‘i az bir farkla geride bıraktı.  Snapchat ise bugün %7 kadar bir değer kaybı yaşamıştı. Günlük aktif kullanıcı sayısında da artış meydana geldi. %12 artış ile artık Twitter’ı gün içerisinde çok daha fazla kişi kullanıyor. Fakat bunların bazılarının fake hesap olabileceği veyahut tüzel kişiliklere ait olabileceği de gözden kaçırılmamalı.

Kullanıcı kazanımı konusunda endişeler var

Kullanıcı sayısı konusunda bir iki değinilecek konu daha bulunuyor. Şirket, kullanıcı kitlesinin artışındaki orandan memnun değil. Netice itibariyle geçtiğimiz yıl milyonlarca kullanıcıyı kaybettiği de ortaya çıkmıştı. Hatta Twitter, ilk olarak 2017’nin ikinci çeyreğinde bir milyon kadar kullanıcı kitlesini kaybettiğini açıklamış, daha sonrasında yaptığı yeni bir açıklamada da bu rakamın daha fazla olduğunu ifade etmişti. Dördüncü çeyrek raporlarında ise kullanıcı kitlesinin neredeyse sabit kaldığı gözlemleniyor.

OKU:  Xiaomi Redmi 7 tanıtım tarihi belli oldu! İşte özellikleri ve fiyatıOne thought on “Twitter Bir İlki Başardı ve Akabinde Hisselerinde Artış Yaşandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir